Logo

Josta stromek VYPRODÁNO

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

Vznikla křížením angreštu a černého rybízu. Nejlepší je na jostě to, že netrpí žádnými chorobami ani škůdci. Tedy kromě mšic. A nemá trny. Je nenáročn... celý popis
Nejsme plátci DPH
130 Kč
Kompletní specifikace

Vznikla křížením angreštu a černého rybízu. Nejlepší je na jostě to, že netrpí žádnými chorobami ani škůdci. Tedy kromě mšic. A nemá trny. Je nenáročná, co se týče podmínek pro pěstování. Snese i částečné zastínění, ale nejlepší plody jsou z plně osluněného keře. Prý se používá i jako podnož pro stromkové rybízy a angrešty, ale to teprve budu zkoušet. Zasadím si pár řízků josty a až naroste pořádné výhony, tak asi v metrové výšce naroubuji rybíz nebo angrešt.

Josta se nejčastěji pěstuje jako keř (keře se sází asi 2 metry od sebe, jsou většinou dost veliké, když narostou), ale jako stromek také. I když to jsem ještě nikde neviděl.
Plodné větve se mohou ponechat až 8 let. Řez se omezuje na prosvětlování keře a zkracování převislých větví. Občas se pohnojí (Kompost, hnůj, NPK,...ostatně jako skoro všechno).

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz