Logo

Losan keřový - SKLADEM, kontejner

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

Původ: ČR, vznikl na Šlechtitelské stanici ve Velkých Losinách z křížení odrůd Chenonceaux X Vierlandenský. V LPO od roku 1985.Růst: v počátku je siln... celý popis
Nejsme plátci DPH
95 Kč
Kompletní specifikace

Původ: ČR, vznikl na Šlechtitelské stanici ve Velkých Losinách z křížení odrůd Chenonceaux X Vierlandenský. V LPO od roku 1985.
Růst: v počátku je silný. Po nástupu do plodnosti je růst průměrný. Keře dosahují výšky 140 cm, mají široce kulovitý tvar, se silnými kosterními větvemi, které obrůstají velmi dobře plodonosným obrostem. Hlavním pěstitelským tvarem je keř, ale i na stromku se dá úspěšně pěstovat, zde vyniká velikost bobulí a délka hroznu.
Hrozen: je středně dlouhý v průměru s 10 většími bobulemi na delší stopce. Délka třapiny je 90 mm.
Plody: sytě červené barvy s chutí sladkokyselou, aromatickou, použití je všestrannné, hlavně pro výrobu štáv - vysoká výtěžnost( 84,2%) a barvivost.
Plodnost: je brzká, vysoká a pravidelná, zvláště v letech kdy je dostatek vláhy po odkvětu. Plné plodnosti dosahuje v 6. roce po výsadbě.
Doba zrání: jde o středně raně zrající odrůdu tj. 7-10 dní po Jonkheer van Tets. Bobule v hroznu dozrávají stejnoměrně.
Zdravotní stav: je dobrý, není náchylný na houbové choroby, po mechanizované sklizni je však třeba provést proti nim postřik.
Nároky na řez: po základním výchovném řezu, který je nutný, jsou nároky střední. V případě že je odrůda sklizena mechanizovaně, je třeba každoročně vyměnit cca 20 % plodonosného dřeva. Velice dobře snáší i zmlazovací řez.
Celkové hodnocení: vhodná pro velkopěstitele i zahrádky. Nastupuje brzy do plodnosti, ovoce je vysoké kvality, hlavně na konzervárenské zpracování. Nemá zvláštní nároky na půdu a výživu. Je vhodné ji pěstovat va vlhčích oblastech, kde dává pravidelné, vysoké výnosy.

 

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz