Logo
  1. Úvod
  2. OVOCNÉ STROMKY, KEŘE - prodej od 1. března
  3. Flavertop (nektarinka) - VYPRODÁNO

Flavertop (nektarinka) - VYPRODÁNO

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

Středně raná nektarinka Původ: USA, registrace 2003 Vzrůst: silný, habitus polovzpřímený. Plodnost: střední, téměř pravidelná Zralost: ve stej... celý popis
Nejsme plátci DPH
250 Kč
Kompletní specifikace

Středně raná nektarinka

Původ: USA, registrace 2003

Vzrůst: silný, habitus polovzpřímený.

Plodnost: střední, téměř pravidelná

Zralost: ve stejnou dobu jako odrůda ‚Redhaven‘

Kvalita plodů: Velké, kulovité a souměrné, slupka tenká, lysá, velmi silně přilnavá k dužnině. Je základní žluté barvy avšak téměř celý plod je překrytý tmavou červení. Dužnina oranžovožlutá, tuhá, nevláknitá, sladce navinulá, vynikající a aromatická. Pecka je střední velikosti a silně ulpívá k dužnině. Praskavost pecky je minimální až nulová. Plody předčasně ze stromu neopadávají.

Odolnost a stanoviště: Odolnost proti napadení kadeřavostí broskvoní je střední, proti napadení moniliózou a padlím broskvoňovým nízká, proti nízkým teplotám střední. Vhodné je vysazovat do půd úrodných s dostatkem vláhy.

Použití: Velké kvalitní plody, vhodné především pro přímý konzum. Uplatnění má především na zahrádkách.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz