Logo
 1. Úvod
 2. OVOCNÉ STROMKY, KEŘE - prodej od 1. března
 3. Třešně
 4. Burlat - PŘIPRAVUJEME - raná (nečerviví) čtvrtkmen se zapěstovanou korunkou

Burlat - PŘIPRAVUJEME - raná (nečerviví) čtvrtkmen se zapěstovanou korunkou

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

  Původ: Francie, náhodný semenáč. Vzrůst: velmi bujný, v plné plodnosti středně bujný, vytváří velké, spíše řidší, široce rozložité kulovité koruny... celý popis
Nejsme plátci DPH
190 Kč
 • Kompletní specifikace
 • Burlat - PŘIPRAVUJEME - raná (nečerviví) čtvrtkmen se zapěstovanou korunkou
  Burlat - PŘIPRAVUJEME - raná (nečerviví) čtvrtkmen se zapěstovanou korunkou
  190 Kč
Kompletní specifikace

 

Původ: Francie, náhodný semenáč.

Vzrůst: velmi bujný, v plné plodnosti středně bujný, vytváří velké, spíše řidší, široce rozložité kulovité koruny. Charakteristickou vlastností odrůdy je výrazné zesílení kmene v místě štěpování. Je cizosprašná. Opylovači jsou např. ‘Kaštánka‘, ‘Karešova‘, ‘Van‘ aj.

Plodnost: raná, středně hojná, a pravidelná.

Zralost: v první polovině června ve 2. třešňovém týdnu.

Kvalita plodů: jedná se o polochrupku. Plody jsou velké, široce srdčité, slupka je pevná, lesklá, barvy tmavě červené, dužnina je tuhá, světle červená, až téměř červená. Šťáva barví středně silně. Chuť je navinule sladká, aromatická, dobrá.

Použití: Vhodná odrůda třešně pro sušší oblasti a polohy, kde se nevyskytují pozdní jarní mrazíky. Vzhledem ke kvalitě plodů a rané době zrání, je vhodná jak pro velkovýrobu, tak pro drobné pěstitele. Uniká červivosti třešní. Plody jsou výborné pro konzum v čerstvém stavu, ale díky pevnosti se hodí i pro kompotování.

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz