Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Úvod » SADBOVÉ BRAMBORY » Milva - poloraná - Vyprodáno


        

Milva - poloraná - Vyprodáno

 

Milva

Pozdní odrůda, varný typ AB

 

Cena 17Kč / Kg platí při odběru celého pytle (25Kg), při rozvažování cena činí 20Kč / Kg.

 

Stupeň množení A - představuje stupeň množení, u kterého lze uznanou sadbu použít i v následném roce.

Milva je poloraná stolní odrůda s velmi vysokým výnosem a velmi dobrou kvalitou konzumu. Mimořádně se hodí k praní a loupání. Netmavne jak v syrovém, tak vařeném stavu. Dužnina je sytě žlutá a po uvaření zůstává pevná. Tvar hlíz je oválný s mělkými očky. Varný typ se označuje AB-BA. Odrůda je rezistentní proti napadení háďátkem bramborovým (Ro 1+4) a obecné strupovitosti. Výnos je velmi vysoký ve všech půdach. Milva patří k odrůdám s vysokou citlivostí k viru-Y. To vyžaduje zvláštní péči při výběru ploch pro sadbové porosty. Je třeba bezpodmínečně preferovat izolovaná stanoviště, volné hony z hlediska sousedství nezávadných ploch s malým náletem přenašečů a nízkým obsahem dusíku.

 

Doporučení pro pěstitele:

K úspěšnému množení sadby musí být výsadba provedena včas. Optimálně mají být vytvořeny pevné klíčky o 1-2 mm délky. Takto připravená sadba může být vysázena časně. Pro nestimulovanou sadbu je třeba počkat na vyšší teplotu půdy (min 8° C). MILVA má střední až vyšší nasazení hlíz. Proto při meziřádkové vzdálenosti 75 cm lze doporučit v řádku odstup 26-28 cm (do 50 000 rostlin na 1 ha). Hnízdo hlíz vytváří normálně, takže může být použita standartní hloubka sázení. Pro podporu boje s přenašeči doporučujeme u odrůdy MILVA moření sadby účinnou látkou imidocloprit (Monceren G). Nesmíme zapomínat také na rovnoměrné hnojení..