Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.        

Lucy® SKLADEM (pozdně zimní)

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

 

naše cena:
190 Kč

Pozdně zimní odrůda jabloně
Původ:
 kříženec odrůd Topaz x Fuji, Ústav experimentální botaniky AV ČR, Střížovice. Je přihlášena k právní ochraně pod číslem 2227 z 24. 04. 2013.
Vzrůst: odrůda vytváří pěkně obrůstající stromky rozložitého habitu s tenčím dřevem, doposud spíše slabšího vzrůstu. Kvete středně pozdně.
Plodnost: vstupuje brzy do plodnosti, která je středně vysoká, pravděpodobně bude nezbytná probírka plodů za účelem potlačení alternace.
Zralost: koncem září až začátkem října, současně s Golden Delicious
Kvalita plodů: středně velké, kulovité, stopka středně dlouhá, slupka hladká, lehce ojíněná, bez rzivosti, s nápadnými bílými lenticelami, základní barva žlutozelená, krycí barva karmínově červená, rozmytá, se slabým až středním žíháním na téměř 100% plochy, dužnina je pevná, křehká, šťavnatá, plně aromatická, s vyrovnaným poměrem cukrů a kyselin, velmi dobré chuti.
Použití: zimní odrůda s podobnými vlastnostmi jako odrůda Fuji, od které se liší rezistencí k běžným rasám strupovitosti. Je tolerantní k padlí.