Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.        

Harco (nektarinka) - SKLADEM

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

 

naše cena:
230 Kč

Konzumní zralost: 15. srpna

Sklizeň: 15. srpna

Tvar plodu:  malý až středně velký, nesouměrný

Barva plodu:   základní barva je  žlutá, téměř celý plod překryt tmavě červeným líčkem

Dužnina:   světle žlutá, středně tuhá, nevláknitá, navinule sladká

Středně raná odrůda nektarinek vyšlechtěna v Kanadě, vyznačuje se bujným růstem a tvoří polovzpřímenou korunu. Plodnost je velká až velmi velká, pravidelná. Plody nektarinky Harco jsou malé až středně velké, nesouměrného tvaru se středně tlustou slupkou. Dužnina je světle žlutá, středně tuhá, nevláknitá, navinule sladká, velmi dobrá a poměrně aromatická. Plody dozrávají shodně jako Redhaven. Tato odrůda patří mezi nejméně náročné odrůdy, vyžaduje hluboký řez pro udržení dobré velikosti plodů. Odolnost není náchylná k pukání plodů za deště ani moniliovou hnilobu. Odolnost mrazíkům ve dřevě i v květu je střední.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.