Logo

Bergeron - VYPRODÁNO

UPOZORNĚNÍ: toto zboží poštou nezasíláme ! Pouze k osobnímu vyzvednutí v prodejně zahradnictví ZaPo Uherské Hradiště, ul. 28 Října 251.

Původ: Francie, registrace 1996. Selekcí z původní odrůdy Bergeron A 660 na ZF MZLU v Brně, Ústavu ovocnictví a vinohradnictví v Lednici na Moravě, by... celý popis
Nejsme plátci DPH
200 Kč
Kompletní specifikace

Původ: Francie, registrace 1996. Selekcí z původní odrůdy Bergeron A 660 na ZF MZLU v Brně, Ústavu ovocnictví a vinohradnictví v Lednici na Moravě, byl získán klon LE-2.

Požadavky: středně náročná na stanoviště. Náročnější na řez.

Růst: Střední, korunu vytváří vzpřímeně vznosnou, později rozloženou.

Plod: střední až větší, kulovitě oválný. Slupka je oranžově žlutá se světle červeným tečkovaným líčkem, povrch plodu matný, není úplně hladký. Dužnina pevná, rozplývavá, sytě oranžová, dobře oddělitelná od pecky.

Podnož: M-VA-1 až M-VA-3 a M-LE-1.

Tvar: PK, ČK i nízké tvary.

Plodnost: brzká, velká a pravidelná, při přeplození nutná probírka.

Zrání: dozrává 5-8 dnů po odrůdě " Vel kopa vlovická".

Odolnost: proti napadení moniliózou nízká až střední, proti mrazům ve dřevě i v pupenech v době květu vysoká.

Celkové zhodnocení: Zraje 6 dnů po odrůdě Velkopavlovická. Plodnost je středně brzká, vysoká a pravidelná. Odolnost proti nízkým teplotám je dobrá. Pro dosažení vysoké kvality plodů je nutné udělat jejich probírku. Plody jsou vhodné pro stolní použití i průmyslové zpracování. Plody nepřezrávají a proto se dobře transportují.

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz